Arhivă

Ministerul Educației și Cercetării a lansat Programul național de protecție socială "Bani de liceu", prin care se va acorda un sprijin financiar pentru elevii din licee și școli de artă și meserii.
 Pentru a veni în întâmpinarea elevilor care doresc să obțină acest sprijin financiar , Ministerul Educației și Cercetării a lansat portalul Bani de liceu, care, împreună cu forumul de discuții dedicat Programului național de protecție socială "Bani de Liceu", se dorește a fi un mijloc de informare eficient.

•
  • 09 decembrie 2020:  A fost publicată lista beneficiarilor sprijinului financiar ce se acordă elevilor în cadrul Programului național de protecție socială "Bani de liceu".
     Lista beneficiarilor finali a fost actualizată după rezolvarea contestațiilor.
     Au fost acordate ajutoare sociale pentru toți solicitanții eligibili care și-au depus cereri, numărul beneficiarilor din anul școlar 2020-2021 fiind de 28587

Înapoi la noutăți